Podstawowe korzyści treningu funkcjonalnego

Podstawowe korzyści treningu funkcjonalnego
Rate this post
Na czym to właściwie polega?Słowo „rdzeń” jest wyrzucane wokół na różne sposoby w świecie fitness. Niektórzy uważają, że rdzeń jest elegancki sześciopak, podczas gdy w rzeczywistości brzucha to tylko ułamek swoich podstawowych mięśni. Podczas pracy rdzenia nie pomaga produkować stonowanych mięśni brzucha, podstawowe ćwiczenia obejmują znacznie więcej niż tylko chrupie. Trening Funkcjonalny rdzeń jest o mocy, siły i stabilizacji. Główne mięśnie tworzą solidną bazę dla swojego ciała, dzięki czemu można pozostawać w pozycji pionowej i stać silny na swoich nogach. Prace rdzeń pozwala na stabilizację kręgosłupa, co poprawia i kontroluje swoją postawę. Funkcjonalny Trening rdzeń pozwala ćwiczyć ruch, który zapewnia optymalny ruch do codziennych zadań. Wyzwanie swój rdzeń nie tylko poprawia równowagę i ruch funkcjonalny, ale to, że tworzy kontrasty wygląda, że tak wielu ludzi pragnąć.

Na czym to właściwie polega?

Więc co mięśnie są mięśnie rdzenia? Według Iana Middleton, właściciel treningu funkcjonalnego w internecie: „Rdzeń może być zdefiniowana jako kompleksu lędźwiowo-miednicy-hop: istnieją 29 mięśnie, które mają załączniki na tym obszarze.” Zasadniczo, należy pomyśleć o swoim rdzeniu z tułowia w dół do bioder. Mięśnie te umożliwiają ruch funkcjonalny w dowolnym kierunku. Należy mieć na uwadze te mięśnie chronić kręgosłup, dlatego pozwala mieć silniejsze plecy. Poniższe mięśnie są częścią podstawowej grupy:
Hip przywodzicieli lędźwiowego pośladkowy wielki ścięgna zginaczy Hip gruszkowaty Poprzeczne skośny wewnętrzny skośnego zewnętrznegopracować więcej mięśni z treningu funkcjonalnego rdzenia niż brzuszków i pracować w szerszym zakresie ruchu z wykorzystaniem więcej mięśni. W rzeczywistości, jeśli starasz się stworzyć to elegancki wygląd, zatrzymać skrzypienie i spróbuj funkcjonalnych podstawowych ćwiczeń.

Jakie są korzyści z mocnego treningu?

  • Wiele pracy mięśni na raz
  • Zmniejszyć ból pleców
  • lepszą postawę
  • Zwiększenie wydajności

Poza faktem, że pracujesz wielu mięśni jednocześnie stworzyć stonowanych wygląd, to są również wzmocnienie pleców. Czy kiedykolwiek słyszałeś zdanie: „Słaby powrót oznacza słabą abs?” Zwrot powinien powiedzieć: „Słaby powrotem jest słabym rdzenia”, ponieważ twoje mięśnie tułowia są połączone do dolnej części pleców. Jeśli masz bóle pleców, to prawdopodobnie ze względu na niesymetryczny rdzenia. Podczas pracy nad wzmocnieniem swojej podstawowej, twoja postawa rozwija, tworząc silniejsze krzywej lędźwiowego i wyrównując swój kręgosłup. Gdy rdzeń jest słaby kręgosłup naturalnie krzywe. Pomyśl o ludziach, którzy siedzą cały dzień zgarbiony przed komputerem lub którzy jeżdżą na długie okresy czasu.  Można podnieść ciężki kosz na bieliznę lub uruchomić po schodach z łatwością. Twoje mięśnie rdzenia wykorzystuje wiele przejść przez ruch tych dynamicznych ruchów. Jeśli zawodnik dzieje się krok w divot, on lub ona może szybko reagować i nie poddawać się. Funkcjonalny Trening rdzeniem pomaga również poprawić balance- mięśnie pamiętać, że niezrównoważony sensację i reagować na Państwa waga tyłu i przodu.

Czujesz się zmęczony po treningu? Zyskaj energię dzięki najlepszemu suplementowi – poznaj opinie na temat Somatodrolu. Jakie są korzyści z mocnego treningu?

Funkcjonalne ćwiczenia podstawowe

  • Plank: Trzymaj ręce pod ramiona (lub na przedramieniu), a stopy prosto na zewnątrz na piłki stóp. Zacisnąć rdzeń; ściśnij gluteus i przytrzymaj. Zaczynają się 20 sekund. Im więcej ćwiczysz tę pozycję, tym dłużej będziesz w stanie go utrzymać.
  • Side Plank: Start w pozycji deski. Przynieś swoją prawą rękę do środka klatki piersiowej (lub przenieść na przedramieniu); Powoli przesuń lewą rękę w górę, twoje ciało będzie. Twoje ciało jest skierowana w lewo, nogi są albo ułożone na górze każdego innego lub przekroczeniu obok siebie do wsparcia. Ponownie, należy przytrzymać przez 20 sekund, a swój sposób pracy do minuty. Powtórz po drugiej stronie.
  • Pompek: Start w pozycji deski. Spacer ręce się trochę szersze niż ramiona. Powoli niższe i wcisnąć z powrotem do pozycji wyjściowej.
  • Pojedyncze Leg Squat: Stań na prawej nodze, doprowadzić lewą nogę lekko nad ziemią i przysiadów. Nie będzie bardzo niska. Trzymaj lewą nogę. Spróbuj 10 powtórzeń i przejść na drugą stronę. Idąc rzuca: Weź duży krok z prawej nogi, nogi są szeroko rozstawione-bend obie nogi. Upewnij się, że kolana nie iść na swoje palce. Odepchnąć lewą nogą, doprowadzić ją do przodu, a zakręt. Spacer po dużym pokoju lub strzelać na 25 etapów, zawrócić i powtórzyć.
  • Mountain Pnącza: Start w pozycji deski. Doprowadzić prawe kolano do nosa i do tyłu. Reka lewa do nosa i do tyłu. Przyspieszenie tego ruchu przez 30 sekund. Ponownie, swój sposób pracy do minuty. Squat skocznie: Zacznij od stóp szerokość bioder siebie.
  • Squat i korzystać z Gluteus, quady i ścięgna wcisnąć się od ziemi i skakać tak wysoko, jak to tylko możliwe. Powtórz ten ruch przez 30 sekund.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here