Możesz trenować Wytrzymałość?

Możesz trenować Wytrzymałość?
Rate this post

Trzeba tylko wiedzieć, co to jest, gdzie jest, i jak je zdobyć.Po wielu latach szkolenia i coaching psychicznymi ciągliwości, nadal mam czasami odkrywają mnie rozwiązała ten najbardziej podstawowe pytanie. Często występuje w formie deklaracji. Ktoś, czy ich założeń, przyjdzie i mówi: „Nie możesz szkolić psychicznymi ciągliwości. Albo masz to albo nie”.

Nie mogę zupełnie zwalić ci faceci dla ich poczucia daremności. Większość przedszkolaków sfotografował na psychiczną ciągliwości jest albo slop dobrze sens ale bezużyteczne frazesy, lub miękkim, New-Agey, pop-psychologii, które ledwie nakreślić tłumu na Burning Man. Nie naukowym. Nie empirycznych. Nie wynikaja z napędem.

Ale nie oznacza to, że nie ma czegoś takiego. I w takim przypadku nie jest jasno określone, moja odpowiedź brzmi „tak”, dobitnie, możesz trenować psychicznymi ciągliwości. Faktycznie, lepiej pociągiem, gdyż wszystkie frazesy są prawdziwe: mentalne gra może wzmocnić lub osłabić. Można ją pchnąć nerwy do zwycięstwa, lub można go pokonać, zanim zaczniesz. Może to być niespodzianka gut punch o stresach i auto-sabotażu, lub może być bestia ci przejażdżkę w każdej walce.

Kłopot z Wytrzymałości

Być może najbardziej zadaniem krytycznym znaczeniu dla szkolenia twardości psychicznej jest dowiedzieć się, co to jest. Wydaje się to proste pytanie, ale nikogo prosić wytrzymałość psychiczna, co jest, i zobaczyć, jak wiele „UHS” i „UMS” trwa zanim wyłania się w połowie drogi spójną odpowiedź. W rzeczywistości, należy iść dalej i sprawdzić, czy można wymyślić definicję na własną rękę przed przeczytaniem on.Now zaatakować swoją definicję i zobaczyć jak to pomieścić. Czy jest konto dla każdego aspektu gry psychicznego? Czy to ujednolicony i spójny? Czy to precyzyjny i dokładny? Jeśli mamy zamiar podejść psychicznego odporności na kruche szkolenia jako nauki, musimy dokładnie wiedzieć, co mamy zamiar za. Musimy definicję, która jest precyzyjna, naukowe i operacyjne, a nie tylko luźny zbiór abstrakcyjnych cech. Weź zaufanie, na przykład. Wszyscy wiemy, kiedy go widzimy. Albo, że robimy, tak. Ale można wziąć osoby w laboratorium i dokonywania pomiarów zaufania? Nie motywacji? Nie. Sprężystość. Niestety, nie. Wszystkie te cechy są świetne i warte dążenia do, ale są one nieprecyzyjne, śliskie, a ostatecznie niemierzalne. To dlatego tak wiele cech związanych z Mindset, nazywane są „wartości niematerialne i prawne”. Trudno wiedzieć, czy naprawdę trzeba je lub jeśli masz tylko do nich raz na jakiś czas, lub jeśli masz ich więcej lub mniej od nich, niż to było wczoraj. To jest impas, gdzie niektórzy ludzie rzucają się w swoje ręce i powiedzieć, że wytrzymałość psychiczna nie może być przeszkoleni.

Ziarnek psychicznymi ciągliwości

Ale co jeśli nie zostały podstawowe parametry psychiczne, ciągliwości mogłoby być mierzone? Przymioty, które mają zasadniczo podstawy fizyczne, i że leżą u podłoża tych wszystkich wartości niematerialne. Co jeśli tam były przymioty, które zechciał pociągu jak najdokładniej jak trening siły, szybkości i mobilności?

Cóż, everybody’s lucky day, ponieważ istnieją.

Dwa parametry tworzące psychicznymi ciągliwości są wysokie, dominacji i niski poziom stresu. Na pierwszy rzut oka tych klas mogą się wydawać jako wartości niematerialne, jak każdy inny. Ale te rzeczywiste, fizyczne i mierzalne egzystencji w postaci testosteron (hormon dominacji) i kortyzolu (hormon stresu).

Najnowsze badania z Harvard i Columbia1 potwierdza, że parametry jakościowe związane z „alfa” osobowość – uczucia mocy, tolerancja ryzyka, przywództwo umiejętności (w naszym języku, psychicznego ciągliwości) czytelnika przede wszystkim od poziomu tych dwóch hormonów. Kiedy poziom testosteronu są wysokie, a poziom kortyzolu są niskie, ludzie dobrze działają pod ciśnieniem. Ukazują one wszystkie przymioty, które chcemy połączyć z zaburzeniami psychicznymi ciągliwości. Gdy recepta jest odwrotna, bo trafisz na przeciwną: słaba wydajność, seks i naderwane nerwy.Ziarnek psychicznymi ciągliwości

Masz swoje własne laboratorium

Gdy ktoś mówi mi: „Nie możesz trenować wytrzymałość psychiczną”, to zawsze czuje się trochę dziwne. To tak jak gdyby ktoś podszedł do trenera siłowego i powiedział: „Nie można trenować siłę. Albo to masz, albo nie. „Czy można sobie wyobrazić alternatywnej rzeczywistości, w której ludzie jakoś nie odkrył trening siłowy, gdzie każdy po prostu ma do czynienia z siłą, że urodziło się z? Nie chciałbym żyć w takim świecie. Prawda? Nie wystarczy mi na słowo to wszystko. Potraktuj to jako hipotezę roboczą. Jeśli chcesz dokonać transformacji rzeczywisty i znaczący w swoim umysłowym twardości, to do ciebie, aby obrócić swoje ciało i mózg w laboratorium, które ma zamiar dać rezultaty. Jeśli podejść do niego z powagą, postawę eksperymentalnej, przekonasz się na własnej skórze, co ja i wielu innych odkryli, i jakie badania potwierdzają: można trenować wytrzymałość psychiczną. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here