Jak mówić w wielu językach bez ich mieszania

Jak mówić w wielu językach bez ich mieszania
Rate this post

Nauka kilku językówBądźmy szczerzy; jest w stanie mówić w wielu językach mogłoby być naprawdę fajne. Ale czy można to zrobić przez przeciętną osobę bez uzyskania naprawdę pomylić?

Kiedy mieszkałam w Hiszpanii, jeszcze tylko mogli mówić po angielsku, ja mężczyzn z Argentyńczyk, który absolutnie zadziwić mnie jak on przełączane pomiędzy ludźmi na międzynarodowym spotkaniu. Chciałby rozmawiać do mnie w nienagannym angielskim, złożyć na bok do innego brazylijskiego w portugalskim, odwrócić jego występie powiedzieć coś po francusku i krzyczę w stosunku do grupy organizatora w języku hiszpańskim. Wszystkie łącznie z łatwością.

Nie było mniej niż sekundę między przełącznikami – jak mu było, nie mieszanie się tych języków??

Nauka kilku języków

Jeśli to możliwe, staraj się brać na język, który byłby łatwiejszy w pierwszej kolejności. Polecam esperanto. To pozwoli ci na poczucie posługującą się językiem szybciej, i że przyspieszy proces dla drugiego/trzeciego.
-Tylko uczyć się jednego języka na raz! Pomyłka mam wrażenie, że sporo ludzi drogim próbuje uczyć się obu (lub więcej) ich języków docelowych jednocześnie. Usprawni to znacznie bardziej prawdopodobne, że będziesz ich mieszać. Mogę mówić kilkoma językami, ale mam tylko kiedykolwiek nauczył się jednego nowego języka w danym momencie. Sztuczka polega na skupieniu się na tym aż osiągniesz biegłość, a następnie można rozpocząć kolejny język i tylko musimy się martwić o utrzymanie poprzedniego, ponieważ masz już mówić.
Być gotowym do wstydu: Po opanowaniu jednego języka, który zaczynając od zera w sposób nowy i muszą czuć się bardzo zdenerwowany po raz kolejny. Jest to część podróży i frustrującym etap muszę przejść przez kilka razy w roku, pomimo już mówić innymi językami.
Jeśli weźmiemy na inny język w tym samym języku rodziny (np. Romanistyki) ilość pracy, jaką trzeba wykonać, aby dowiedzieć się, a drugi jest zmniejszona, ale szanse mieszania ich są wyższe. Ludzie którzy znow leniwe naciśniętemu aby wziąć na języki z tej samej rodziny są w błogiej nieświadomości z ogromnej ilości pracy potrzebnej do umiejętnie compartmentalising je tak, aby nie pomieszać ich. Kiedy robisz to prawo, i doceniać każdego na tym, czym jest, zobaczysz ogromną różnice między językami z tej samej rodziny. Uwzględniając powyższe, można równie łatwo pomylić słownictwo w odległych językach jeśli nie stosują się do poniższych wskazówek.

Nauka kilku języków

Magiczny składnik: praktyka to podstawa!

Nie powiem nigdy zmęczeni powtarzając złotą regułę moja nauka języków rada: Mów, mów, mów! Nie, nie możesz przeanalizować Pański sposób mówienia wieloma językami (ale zechciał przeanalizować Pański sposób na zrozumienie ich biernie oczywiście). Głównym powodem nade wszystko inne mogę przełączać się pomiędzy wszystkimi moimi języków jest bowiem jestem stale praktykujących je.

Nawet kiedy byłem w Budapeszcie i Berlinie miałem spotkanie ze Hiszpanie, francuski, Włosi itd. Dlatego mogę tak „bezproblemowo” między moim języków jest bo ja nie jestem z praktyk dla nich.

Ilość pracy włożyłem do praktykowania ich jest tak ogromne, że mogą nawet nie zdecydują się utrzymać język po opuszczam kraj ze względu na dodanie do mojego już dość intensywnego obciążenia. To jest to, co widziałam z Czech i katalońskiego i prawdopodobne jest to co robimy z węgierskim zbyt. Chyba że są zafascynowani językiem, aby być częścią twojego życia, nigdy nie będzie utrzymywać je dobrze.

Moja pierwsza próba mówienia dwoma językami obcymi poważnie był w Rzymie, gdy pracowałem na to schronisko młodzieżowe nauka włoskiego ale zasypywać hiszpańskich gości. W tym czasie Hiszpania była jedynym językiem mialem umiejętne dowodzenie.

Na pierwszy rzut oka byłem rzeczywiście wytwarza swoistą „espaliano” gdy próbuje mówić, ale zmuszenie mnie do mówienia hiszpański nieustannie każdego dnia, a także czyni to samo dla włoskich natomiast zostałam nauczanie i doskonalenie oznaczało to, że poznałem jak brandingu każdego języka w mojej głowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here