9 rzeczy, których nie wiedzieliście o detoksykacji

9 rzeczy, których nie wiedzieliście o detoksykacji
Rate this post

9 rzeczy, których nie wiedzieliście o detoksykacjiW detoksykacji trendy, które okrzyknięto niektórzy członkowie odnowy biologicznej ogólny, naprawdę taki moment: gwiazdy mówią na nią, a dietetycy oglądać go z krytycznego punktu germitox. Jak naukowcy będą szybko, aby powiedzieć, modny żołądkowego i jego „dwa tygodnie szybkie” odpowiedniki z naukowego punktu widzenia wątpliwe, i niektóre metody „detoksykacja” zdrowsze niż inne.

Tutaj, Sylvie Beljanski, właściciel centrum odnowy biologicznej Beljanski, opisuje, że niektóre rodzaje детокса może pociągać za sobą, podczas gdy słynny dietetyk i przedstawiciel Akademii żywienia i dietetyki Heather Mangieri dźwięki na te, które naprawdę warto spróbować.

DETOKSYKACJA NIE TYLKO DO POKONANIA ZALEŻNOŚCI

Według Beljanski, „ludzie często utożsamiają termin detoksykacja za pomocą alkoholu, narkotyków i uzależnienia od narkotyków, chociaż jest to również naturalny sposób na odchudzanie: stąd nazwa ‚dieta Detox.'” Jeśli mówić wprost i po prostu, celem detoksykacji jest wyeliminowanie wszelkich negatywnych skutków na organizm ze środowiska: przemysłowych, chemikaliów, pestycydów, dodatków do naszej żywności, wtórny dym, zanieczyszczenia i metale ciężkie zawarte.

Obecnie, mówi, ludzie biorą wewnętrzne detox—dotkniętych narządów, jak nerki i jelita grubego—aby zapisać swoje systemy organizmu w idealnym stanie.

Beljanski zaleca detoksykacji jak holistyczny sposób, aby utrzymać swój umysł i ciało zdrowe, choć to szerokie pojęcie i może być stosowany do wielu różnych typów planów w zakresie ochrony zdrowia. Niektóre korzyści, ona mówi, zawiera niewyjaśnione bóle głowy i ból w dole pleców, walka z utratą pamięci, wzmacniając swój organizm od reakcji alergicznych, i rumienić się niebezpiecznych substancji chemicznych z organizmu.

Kolejną zaletą niektórych gatunków detoksykacji, ona mówi, wątroby, nerek i oczyszczania krwi, które nie zdarzają się na regularnej diecie. „Gdy system odpornościowy dostaje stymuluje układ hormonalny doświadczeń „gazeta wyborcza”, zmniejszenia zależności organizmu na substancje, takie jak cukier, kofeina, nikotyna czy alkohol”.

KRÓTKOTERMINOWYCH DETOX-JEST TO NAJBARDZIEJ POPULARNY, ALE CZĘSTO NAJMNIEJ UDANYCH

Krótkotrwały Detox-program może zawierać 24-godzinne głodzenie sok, хелаторная terapia (leczenie toksykologii do usuwania metali ciężkich z systemu), jelitach (powszechnie znany jako lewatywy), oczyszczanie skóry i dożylne.KRÓTKOTERMINOWYCH DETOX-JEST TO NAJBARDZIEJ POPULARNY, ALE CZĘSTO NAJMNIEJ UDANYCH

Mangieri ostrzega przeciw poniżej każdego krótkoterminowe poprawki i diety, które eliminują podstawowych składników odżywczych z diety, jak i na czczo sok, bez wskazówki o tym, jak counter-saldo innych sposobów w celu zaspokojenia codziennych potrzeb. „To nigdy nie jest dobry pomysł, aby pozbawić swój organizm białka lub włókna jakiejkolwiek odżywki o to chodzi” – powiedziała.Najlepszym wyborem, zdaniem Mangieri, są długotrwałe „Detox-programy, które mają na celu tworzenie zdrowych nawyków przez moderowane, a nie tylko unikać żywności grupa, eliminacji węglowodanów, słodzików itp. „Zdrowy styl życia rodzi się z kolekcji zdrowego stylu życia, i tworzenie nowych nawyków wymaga czasu” – mówi. „Jeśli zbliża się swój styl życia zmiana lub utrata wagi programy, których nie można podążać do końca życia, jesteś ustawienie się na porażkę.”

Co do lewatywy, lekarze sugerują, że jeśli przejdą procedurę medyczną jak kolonoskopia, starając się metody z celem detoksykacji jest niepotrzebne i może być bardzo szkodliwe, zwiększa ryzyko zakażeń i prowadzi do perforacji jelit.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here