10 kroków do wychowania dzieci bez kar

10 kroków do wychowania dzieci bez kar
Rate this post

Ważna rola rodzicówWażna rola rodziców

Rodzice często są zaskoczeni, że większość tego, co uważamy za dyscypliny – lania, konsekwencje, nawet limity czasu – nie pomóc dzieciom stać się odpowiedzialnymi, zdyscyplinowany ludzi. Po tym wszystkim, rodzice karać więc dzieci będą uczyć się zachowywać, prawda? Ale dzieci uczą się, co żyją. Najbardziej skutecznym sposobem, aby nauczyć dzieci to nasza modelowanie, i traktować je tak, chcemy, by traktować innych: ze współczuciem i zrozumieniem. Kiedy klapsa, ukarania lub krzyczeć, dzieci uczą się działać agresywnie. Nawet brak czasu – symboliczne rezygnacja – dać dzieciom wiadomość, że są sami ze swoimi wielkimi przerażających uczuć właśnie wtedy, kiedy oni potrzebują nas najbardziej. To nie znaczy, że wywiąże się ze swojej odpowiedzialności, aby poprowadzić nasze dzieci poprzez ustanowienie limitów. Nie działa na ulicę, bez uderzania dziecko nie sika na dywan, bez podnoszenia tulipany sąsiada nie boli psa. Ale nie musimy karać, aby ustawić lub posiadania takich ograniczeń. Czy zastanawiasz się, jak Twoje dziecko będzie uczyć się nie robić tych rzeczy następnym razem, jeśli nie „dyscypliny” go, gdy je robi? Następnie zakładamy, że musimy karać dzieci „dać nauczkę”.

Co więc możemy zrobić, aby dzieci nie miały kary?

1. Regulowania własnych emocji.

W ten sposób dzieci nauczą się trudzić. Ty jesteś wzorem. Nie działają, gdy jesteś zdenerwowana. Weź głęboki oddech i poczekać, aż cię uspokoić zanim cos zaradzić sytuacji. Odporny na impuls aby być represyjny. Zawsze backfires.

2.Postępuj z uczuciem.

Gdy twoje dziecko zostało uprowadzone przez adrenalinę i inne  hormony, nie zdąży się nauczyć. Zamiast wykładów, wyprzedzać złe zachowanie , w którym można przebywać z nim. To nie jest kara, ale okazja, by ponownie. Jeżeli przeprowadzi się do zmiany, nie próbować powodu z nim. Po prostu twórz bezpieczeństwo twojego współczucia, co pozwala mu działać poprzez emocje, kierujących jego złe zachowanie. Następnie, poczujesz się o wiele lepiej, a więc znacznie bliżej was, będzie otwarty dla twojej orientacji.

3. Udzielać wsparcia jechała może się nauczyć.

Rozważmy przykład nocniki uczenia się. Jesteś bardzo zaangażowany na pierwszy rzut oka. Ona stopniowo zajmuje więcej odpowiedzialności, i ostatecznie wygrała robi wszystko przez nią samą. Ta sama zasada odnosi się do nauki, aby powiedzieć dziękuję, skrętów, pamiętającym swojego dobytku, karmienie jej zwierzątko, odrabianiu lekcji, a przede wszystkim innym, marzysz. Rutyna są bezcenne, częściowo, ponieważ stanowią one „rusztowania” dla swojego dziecka, aby nauczyć się podstawowych umiejętności, podobnie jak rusztowania zapewnia strukturę dla budynku nabierają kształtów.

Co więc możemy zrobić, aby dzieci nie miały kary?
4. Podłączyć zanim cos prawidłowe

łączenie zanim cos poprawić, i pozostań w kontakcie, nawet gdy przewodnik, aby budzić dziecka pragną być jego najlepsze auto. Pamiętaj, że dzieci się źle zachowywać, kiedy czują się źle na temat siebie i odłączonym od nas.

5. Ustawianie limitów  ale odłóż je z empatii.

Oczywiście konieczne jest zwrócenie uwagi na pewne zasady. Ale można również potwierdzić jej perspektywy. Kiedy dzieci czują się rozumiane, są w stanie zaakceptować nasze granice. Stworzenie możliwości wyboru lub przekierowania na temat tego, co dziecko może zrobić, aby zaspokoić jej potrzeby, jeśli możesz.

6. Nauczyć dzieci poprawy

Rozpoczynają się na początku lekcji abyśmy wszyscy sprzątają naszą własną kasyn, przez historyków rzeczowo szczupłe papierowe ręczniki i pomaganie dziecku sprzątają jego rozlane mleko, bez winy i bez wstydu. Jak zaznaczające troche starsze, sugerują, że kiedyś przychodził spokój, zdoła znaleźć sposób, by dopełnić ze swoją siostrą po walce przechodzila ona jak uścisk? Rysunek? Aby grać w grę? Nieumiejętne, zawstydzanie i model naprawy i apologizing. Znajdziesz go w swoje ślady.

7. Należy pamiętać, że wszystkie „występki” są wyrazem, jednak nieprzemyślaną uzasadnioną potrzebą.

On ma rozum, nawet jeśli uważasz, że jest to niezłe. Jego zachowanie jest okropne? Musi on czuć straszliwego wewnątrz. Nie potrzebują więcej snu, więcej połączeń z wami, więcej przestojów, większa szansa do krzyczenia i uwolnienia osób bulwersujący namiętności wszyscy możemy zmieścić? Odpowiadanie na potrzeby i wyeliminujesz to występki.

8. Powiedzieć „TAK”.

Dzieci zrobią niemal wszystko mamy prośbę jeśli wykonamy prośbę o miłującym sercu. Znajdź sposób, by powiedzieć „TAK” zamiast braku nawet gdy ustawisz limit.9. Codzienna praca

9. Codzienna praca

Należy pamiętać, że każda interakcja jest szansą zarówno dla połączenia — lub odłączania. I raz dziennie, wyłącz telefon, zamknij komputer i powiedz dziecku

10. Warto pamiętać o współczuciu

Współczucia dla swojego dziecka, oczywiście, ale zacznij od siebie. Nie możesz być kochający rodzic jeśli czujesz się źle o sobie, bardziej niż dziecko może działać „w prawo”, gdy czuje się źle na temat artystki. Zawsze można naprawić relacje. Zacznij dzisiaj.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here